print

    Nieuwsarchief


    VNA jaarcijfers 2002

    datum: 11-04-2003

    Ondanks de tegenzittende economie is de leasemarkt in 2002 stabiel gebleven. De VNA trekt deze conclusie uit de vandaag door haar gepubliceerde jaarcijfers.

    Het is voor het eerst dat er een betrouwbare inschatting gemaakt kan worden van de ontwikkelingen in de autoleasemarkt over de afgelopen vier jaar. De cijfers maken duidelijk dat de branche in 2000 en 2001 een forse groei heeft kunnen realiseren, die in 2002 tot stilstand is gekomen.
    De leden van de Vereniging van Nederlandse Autoleasemaatschappijen (VNA) zijn goed voor een kleine 500.000 leasecontracten voor personenauto's. Daarmee realiseerden ze in 2002 een marktaandeel van 90%. Daarnaast hebben de leden nog ruim 125.000 contracten voor bestel- en vrachtauto's.

    De VNA Jaarcijfers bieden dit jaar ook voor het eerst een duidelijk inzicht in de in- en uitstroom van geleaste personenauto's en bestelauto's bij VNA-leden. Daaruit blijkt dat de stabilisatie op de markt veroorzaakt wordt door een daling van het aantal nieuwe contracten en een stijging van het aantal beeindigde contracten. Inmiddels is er ook een gedrukte publicatie van de jaarcijfers verschenen. Deze kunt u hieronder downloaden.

    naar boven