print

    Nieuwsarchief


    Leasing blijft interessant ondanks verwachte impact boekhoudregels

    datum: 18-08-2010

    VNA bereidt zich voor op gepresenteerde IFRS Lease Accounting
    Dinsdag 17 augustus hebben de regelgevende organen, de International Accounting Standards Board (IASB) en de US Financial Accounting Standards Board (FASB) de Exposure Draft Leases gepresenteerd waarin voorstellen staan voor nieuwe regelgeving rond financiële verslaglegging van lease en huur. Deze nieuwe IFRS-regelgeving zal per boekjaar 2013 ingaan en heeft gevolgen voor (auto-) leasemaatschappijen en haar klanten.

    Zoals in eerdere berichtgeving al aangegeven volgt de VNA de ontwikkelingen uiteraard op de voet. Er is een werkgroep met in- en externe specialisten die de nu gepubliceerde Exposure Draft zal bestuderen om de gevolgen voor de leasebranche zo goed mogelijk in kaart te brengen. Daarbij zullen we nauw samenwerken met Leaseurope, onze Europese koepel van leasemaatschappijen.

    Uiteraard zal de VNA haar leden (via berichten, bijeenkomsten en via het dossier op het besloten deel van deze website) op de hoogte houden van de ontwikkelingen op IFRS-gebied, de Exposure Draft, de verwachte gevolgen voor autoleasemaatschappijen en hun klanten.

    Afhankelijk van de resultaten van de analyse zal worden besloten of én zo ja welke boodschap VNA namens de Nederlandse autoleasebranche richting de standaardisatie instituten gaat afgeven.

    Voorlopige conclusie: toepassing en implementatie van de nieuwe lease accounting regels betekent een grote uitdaging, maar leasing blijft een interessante propositie ondanks verwachte impact boekhoudregels. Zie ook het persbericht dat VNA hierover inmiddels naar de vakpers heeft verstuurd.

    naar boven