Alleen door de RDW goedgekeurde bijzondere bromfietsen komen in aanmerking. Nieuwe voertuigen krijgen direct een kenteken, terwijl bestaande exemplaren tot 1 juli 2026 de tijd hebben om hieraan te voldoen.
Nieuwe regeling
De verplichting geldt voor licht elektrische voertuigen (lev’s) zonder trapondersteuning, zoals e-steps, BSO-bussen en segways. De kentekenplaat krijgt een kleiner formaat dan gebruikelijk, is blauw van kleur en begint met de hoofdletter E.
De invoering van de kentekenplicht maakt het voor iedereen duidelijk welke voertuigen zijn toegelaten als bijzondere bromfiets en op de openbare weg mogen rijden. Dit vergemakkelijkt de handhaving door de politie en vergroot de verkeersveiligheid door het stellen van kwaliteitseisen aan deze voertuigen.
Gereduceerd tarief
De kosten voor het aanvragen van een kenteken voor een bestaande bijzondere bromfiets bedragen 18 euro. Dit is een gereduceerd tarief vergeleken met de normale prijs van ruim 50 euro. Het ministerie betaalt het verschil om de overstap naar legale, gekentekende bijzondere bromfietsen te stimuleren.